Jaki jest ojczysty język Twojej miłości?

Witajcie,

Dziś mam zamiar podzielić się z Wami ostatnim odkryciem Mamy Logistyka. Siostra poleciła mi książkę zatytuowaną „5 języków miłości” ♥️ (G. Chapman). Słyszałam o niej już kilka razy, ale jeszcze nigdy wcześniej do niej nie zajrzałam… Jakoś się nie złożyło 🙈. Teraz jednak udało mi się i mogę powiedzieć, że polecam książkę każdemu, nie tylko małżeństwom, czy parom – każdy powinien poznać swój ojczysty język miłości 🧡!

Oczywiście nie będę Wam tu teraz streszczać książki, bo i tak nie miałoby to sensu 😅. Chciałbym jednak wyjaśnić, dlaczego ta książka poruszyła moje serce i co ma wspólnego z Logistyką 🤔.

Może masz wrażenie, że mówisz do swojego małżonka jakby obcym językiem 👽? Starasz się okazać mu miłość po swojemu – tak, jak Ty chcesz, aby Cię traktowano – tymczasem Twój małżonek w ogóle tego nie rozumie… Może jesteś zdziwiony, gdy żona chciałaby abyś pomógł jej przy obiedzie ? Kiedy woli wspólne sprzątanie od romantycznej kolacji 😱? Może masz wrażenie, że Twój mąż jest odludkiem i chciałby tylko i wyłącznie siedzieć w domu, tymczasem Ty marzysz o wyjściu do ludzi? Może czujesz się kochana kiedy dostajesz prezenty, a może pragniesz romantycznego przytulenia 💙? Odpowiedzi na te i inne pytania pomogą Wam odkryć Wasz ojczysty język miłości.

Według wymienionej publikacji istnieje 5 języków miłości ❤️:

  • Wyrażenia afirmatywne – kiedy dobry komplement to coś, co zdecydowanie poprawia Ci nastrój 🆒.
  • Dobry czas – kiedy to wypad poza miasto sam na sam z żoną sprawia Ci radość ⏰.
  • Przyjmowanie podarunków – kiedy to nawet drobny upominek od męża sprawia, że czujesz się doceniona 🎁.
  • Drobne przysługi – kiedy niewielka pomoc męża w domu pomaga Ci dostrzec jak ważna jesteś 🧹.
  • Dotyk – kiedy przytulaski i trzymanie za ręce to coś, co sprawia, że czujesz miłość małżonka 😗.

To co zapisałam wyżej to tylko baaaaardzo ogólne pojęcie każdego z języków. Aby bliżej przyjrzeć się każdemu z nich i odkryć swój własny język miłości koniecznie przeczytajcie tę książkę 😎📖!

Po co jednak poznawać ojczysty język swojej miłości 🤷‍♀️? Otóż bardzo często jest tak, że nie znamy języka miłości naszych drugich połówek. Okazujemy miłość, jednak w sposób zupełnie niezrozumiały dla drugiej strony 🤔. Kiedy już dowiemy się, który język jest tym ojczystym dla naszego partnera, możemy wtedy zacząć mówić jego językiem miłości. Okazywać mu miłość tak, jak on tego pragnie 😍. Dzięki temu nasza miłość będzie ciągle rozkwitać, będzie stale żywa, a nasz małżonek będzie czuł się naprawdę kochany. Czy nie jest to piękna perspektywa 🥰?

Dzięki tej książce zrozumiałam, że ojczystym językiem mojej miłości są drobne przysługi 🙈. Kiedy mój mąż mnie w czymś wyręcza, kiedy pyta czy potrzebna mi pomoc – wtedy najmocniej czuję się kochana. Wiem bowiem, jak dużym poświeceniem jest to dla niego 💪. Ale to właśnie wtedy, kiedy rezygnuje on z siebie, aby zrobić coś dla mnie, wtedy moje serce jest szczególnie szczęśliwe 💛.

Mąż obiecał, że także przeczyta tę książkę. Domyślam się co prawda jaki jest jego ojczysty język miłości, jednakże chciałbym aby on sam to odkrył, aby w tej książce znalazł odpowiedzi na pytania, które nurtują jego serce 💜. Myślę, że wtedy ja również zacznę jeszcze bardziej intensywną pracę nad wzrostem jakości naszego małżeństwa 🤵👰. Chciałabym, aby mój mąż był szczęśliwy w naszym związku, aby czuł się kochany – chcę okazać mu to właśnie w taki sposób, jaki dla niego jest najważniejszy 🙃.

A teraz coś dla wszystkich Logistyków. Jeśli drzemie w Tobie (tak jak i we mnie) żądza zarządzania i czujesz, że robisz to wspaniale, zastanów się czy czasami nie próbujesz także zarządzać miłością w Twoim związku 🧐. Może czasem wystarczy odłożyć na chwilę na bok logistyczne zamiłowania i skupić się na tej drugiej osobie 👪. Chcesz wspaniale spędzić rocznicę ślubu? Dowiedz się, jak pragnie spędzić ją Twój małżonek, nie planuj romantycznej kolacji, kiedy on nie ma na to ochoty. Wysprzątanie całego mieszkania dla małżonka uznajesz za logistyczny sukces 🧹? Być może Twój małżonek oczekiwał wysłuchania i rozmowy zamiast czystej ubikacji 🚽? Nie zakładaj, że to czego Ty pragniesz jest również pragnieniem Twojej drugiej połowy. Logistyka jest wspaniała – umiejętności zarządzania także – czy jednak szczęście Twojego małżonka nie jest ważniejsze 🥰🤩? Spróbuj zrezygnować z siebie dla drugiej osoby, a szybko zauważysz jak wiele zyskujesz.

Fot. StylokPower.

Kochająca Mama

Czasem zbyt Logistyczny Logistyk

1 thought on “Jaki jest ojczysty język Twojej miłości?

Czy odkryłeś/aś już w sobie zadatki na Logistyka? Podziel się swoimi spostrzeżeniami!