Logistyka może być przyjemna!

Witajcie,

Choć za oknami kilka dni temu wróciła na chwilę zima, my wytrwale chodzimy na spacery 👪. Na świeżym powietrzu dużo odpoczywamy. Na szczęście wyglada na to, że to tylko chwilowe załamanie pogody ❄️🌤. Odkąd przestawiłam Krzysia przodem do świata i odkąd jeździmy na połleżąco, spacery są przyjemnością. Co prawda, daleko im jeszcze do ideału, ale możliwość przejechania kilkuset metrów w ciszy i spokoju jest dla mnie wybawieniem.

Okazuje się, że logistyka także może być przyjemna 😲! Co zrobić, gdy pogoda nie zachęca do aktywności? Jak logistycznie spędzić wolny czas (z dziećmi i nie tylko), zostawiając nudę daleko w tyle? Oto kilka moich propozycji 😬:

  1. Ponadczasowe klocki. Budowanie z LEGO (i nie tylko) to zabawa dla całej rodziny! Wciel się w rasowego logistyka i zbuduj pociąg, samolot, czy europaletę 🚁🛳. Daj się ponieść fantazji budując klockowy magazyn! Pomysłów jest mnóstwo, wysil tylko nieco szare komórki 🤔.
  2. Wsiąść do pociągu. To gra planszowa, w którą swego czasu graliśmy bardzo często ze znajomymi. Polega (mówiąc ogólnie) na budowaniu tras korzystając z wagonów, co wymaga nie lada logistycznych umiejętności 🚝. Planowanie tras, a także zarządzanie kryzysowe w czasie, gdy ktoś okupuje Twoje terytorium – oto najpotężniejsze wyzwania, które staną przed Tobą, gdy podejmiesz to wyzwanie 🤓
  3. Logistyczne kalambury. Jak pokazać innym wózek widłowy albo kod EAN? Znajdź logistyczne terminy i spróbuj niczym prawdziwy mim podjąć tę logistyczną próbę. Porcja śmiechu gwarantowana 😜🤪!
  4. Kategoria „Logistyka”. Państwa Miasta mogą stać się atrakcyjniejsze, gdy dodasz do nich kategorię, dzięki której możesz zdobyć porcję logistycznej wiedzy 🧐.
  5. Zabawa w magazyniera, czy w kuriera. Spróbujcie wcielić się w logistyczne role. Dostarczenie paczki chusteczek do salonu w określonym czasie, czy ułożenie wszystkich bluzek w szafie syna zgodnie z FIFO pomoże Wam połączyć przyjemne z pożytecznym 👌💪!
  6. Czy potrafisz zapamiętać…? Może masz problem z jazdą samochodem ze swoją pociechą? Spróbuj poprosić, by zapamiętała ile razy skręcaliście w prawo w drodze do przedszkola ➡️. Być może zajęta liczeniem dużo przyjemniej zniesie podróż. Możesz wymyślić wiele logistycznych zadań: niech spróbuje odtworzyć trasę, którą jechaliście, policzy wszystkie mijane TIRy itp. 🚛. (Na pewno przetestuję to na Krzysiu, gdy troszkę dorośnie.)

Fot. Pierwszy pociąg Krzysia (budował Tata).

Pomysłów mam mnóstwo. Gdy myślę o logistycznym sposobie spędzenia wolnego czasu, przychodzą mi do głowy setki różnych zabaw. Nawet zwykły „chińczyk” to jakby nie patrzeć częściowo gra strategiczna 😂. Ach ta logistyka! Mówiłam, że jest wszędzie 😉😁😍?

A jakie są Twoje pomysły na połączenie logistyki z zabawą? Co robisz w pochmurne dni? Co sprawia Ci radość 🙂? Podziel się 🤗!

Pomysłowy Logistyk

Praktyczna Mama

1 thought on “Logistyka może być przyjemna!

Czy odkryłeś/aś już w sobie zadatki na Logistyka? Podziel się swoimi spostrzeżeniami!