Logistyka noworodka

Witajcie,

Dopiero, gdy nasz synek pojawił się na świecie zrozumiałam jak duże umiejętności logistyczne trzeba mieć, aby przeżyć i nie zwariować! Dobrze, że wybrałam takie studia oraz, że rodzice przekazali mi trochę zarządzających genów (szczególnie mama 😂🤣😅).

Poczatki były dla mnie przerażajace, bałam się, naprawdę się bałam 3 – kilogramowego noworodka. 😝 Może brzmi to śmiesznie, ale byłam przerażona, że go uszkodzę, że nie zrozumiem. Do tego ból po cesarskim cięciu. Na szczęście był mój mąż, który radził sobie wyśmienicie i wyręczał mnie w obowiązkach do czasu, gdy byłam w stanie sama wstać bez dużego bólu z łóżka. 💑 Mój bohater 🦸‍♂️.

Już w drugim tygodniu życia syna zmuszeni byliśmy odbyć podróż do Krakowa na założenie pierwszych gipsów. Ach ta pierwsza wyprawa! Ile rzeczy trzeba było przemyśleć, zaplanować, przygotować. Żeby tylko synek była najedzony, a co jak zrobi kupę na pół pleców (tak też się zdarzyło 😅), co jak będzie krzyczał w samochodzie podczas podróży, co zrobimy jak będzie płakał po gipsowaniu nóżek, o której wyjechać, czy mamy wszystkie dokumenty itd… Lista pytań w mojej głowie nie miała końca. Na szczęście przetrwaliśmy ten dzień, a każda kolejna podróż była łatwiejsza (i szybsza do zaplanowania 😜).

Przez cotygodniowe wyprawy nasz portfel uszczuplał się niebywałe szybko, a synek nie potrafił usystematyzować sobie dnia. Staraliśmy się, aby te dni były podobne, ale nie zawsze to wychodziło. No cóż tutaj nie dało się wszystkiego przewidzieć. Doszłam do wniosku, że planowanie dnia godzina po godzinie przy tak maleńkim dziecku po prostu nie ma sensu, nie wiem czemu wcześniej łudziłam się, że będzie inaczej 🤣🤪😛. Mimo wszystko, myślę że przeżyliśmy w tym czasie wiele i całkiem dobrze sobie poradziliśmy. Cała nasza wesoła trójeczka. 👪

W następnym wpisie opiszę coś więcej o naszym syneczku i całej wadzie, bo jest to niebywale interesujące 👩‍🏫💪.

Fot. Pierwsze gipsiki na nóżkach.

Logistyk na medal

Strachliwa Mama

Czy odkryłeś/aś już w sobie zadatki na Logistyka? Podziel się swoimi spostrzeżeniami!