Świąteczne zakupy

Witajcie,

Dzisiaj chwila zadumania nad gorączką zakupów – tych prezentowych. Mamy już prawie wszystkie prezenty kupione – brakuje czegoś dla mnie. Kupiłabym sobie jakiś ciuch, ale wciąż się łudzę, że wrócę do wagi sprzed ciąży i nie chce kupować czegoś „na raz” 😂😂🤣🤣. No i jeszcze musimy odebrać paczkę z koszulą dla Krzysia 👔. W tym roku każdy kupuje sobie coś do pewnej kwoty i wszyscy są zadowoleni 🙈🙈.

Tak naprawdę to nie o tym chciałam pisać. Miało być logistycznie i będzie. Wiecie, że Poczta Polska ma już prawie 11000 punktów, w których można odebrać paczkę? 😮 Dla mnie to bardzo wygodna opcja. Jest tańsza niż Paczkomaty, a w moim przypadku punkt odbioru jest 20 m dalej niż Paczkomat. 😝 Szczególnie jeśli chodzi o prezenty, często kupuje coś w internecie. Rzadko wybieram kuriera, zazwyczaj Paczkomat albo właśnie Paczkę tzw. Click & Collect od Poczty Polskiej 📦. Co prawda, nie wszędzie można odebrać paczkę całą dobę, bo punkty te tworzą stacje PKN Orlen (całodobowo) oraz Żabki i Freshmarkety, a także kioski i saloniki RUCH ⏰. Dla mnie w tym momencie nie jest to żadna przeszkoda, cały dzień siedzę przecież w domu 😃, dla innych jednak może to być minus.

Dynamika wzrostu liczby przesyłek dostarczonych do sieci Odbioru w Punkcie wyniosła 150 proc. w porównaniu z pierwszymi 11 miesiącami 2017 roku. Poczta Polska spodziewa się, że w całym 2018 roku wzrost wyniesie ponad 50 proc. w porównaniu z wynikami zeszłorocznymi.

https://www.logistyka.net.pl/aktualnosci/logistyka/item/89566-poczta-polska-ponad-10-800-punktow-w-sieci-

A teraz ciekawostka: zauważyliście, że odkąd zostały wprowadzone tzw. niedziele niehandlowe (podpowiem od 2018 roku), wzrosła liczba punktów, w których można odebrać paczkę? Przypadek ? Nie sądzę 😂. Czyżby próbowano w ten sposób obejść ustawę o zakazie handlu, jako że otwarte mogą być przecież w niedzielę Placówki Pocztowe 🙈🙉🤷‍♀️😝🤣? To luźne myśli, ale po wynikach zacytowanych powyżej widać, że się opłacało 😄. Ja osobiście w niedzielę staram się do sklepu nie chodzić, ale pewnie dla części z Was odbiór paczki w tym dniu jest wygodny. A że przy okazji klient kupi soczek, czy czipsiki, to już zysk „placówek pocztowych”. 🍪🍺🍫. Zysk na pewno nie jest jednostronny, ale o to trzeba by zapytać już tej drugiej strony.

A Wy, korzystacie z usług nowych placówek pocztowych? Odbieracie paczki w niedzielę? Zachęcam do poświęcenia niedzieli dla rodziny i odpoczynku w miłym towarzystwie 🐶🐱👪💃🕺👌👍🙃🥰.

Fot. Pierwsza bombka już czeka 😆.

Logistyk detektyw

Mama zadumana

Czy odkryłeś/aś już w sobie zadatki na Logistyka? Podziel się swoimi spostrzeżeniami!