MOPS – no to klops!

Witajcie,

Właśnie oczekuję w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej na złożenie wniosku o zasiłek pielęgnacyjny dla Krzysia. Udało mi się, bo gdy pobrałam bilecik przede mną było tylko 15 osób 😝. Kiedyś jak mąż był w innej sprawie, miał około setny numerek. Hmmm… czyżby zarządzanie logistyczne w MOPS-ie szwankowało? Zapewne jest to złożony temat i nie mam zamiaru tu nikogo ani niczego oceniać. 🙃

W związku jednak z tym moim pobytem tutaj, zaczęłam się zastanawiać ile czasu dziennie/tygodniowo spędzamy w kolejkach 🚶‍♂️🚶‍♀️🚶‍♂️🚶‍♀️🚶‍♂️. Znalazłam artykuł, co prawda z 2016 roku, ale zgodnie z nim spędzamy w kolejkach 3 dni w roku i aż 6 miesięcy w ciągu całego naszego życia! Zachęcam do przeczytania, znajdziecie tam o wiele więcej ciekawych informacji na temat rocznych statystyk 😄.

Ja zazwyczaj czekając na swoją kolej dłubię coś w internecie, czy tak jak teraz piszę wpis na bloga. Lubię też obserwować ludzi czekających ze mną: co robią, co mówią (nie żebym podsłuchiwała 🤪)… I tak na przykład teraz: dwie osoby + ja siedzą na telefonie, jedna osoba siedzi i patrzy w przestrzeń, a dwie pozostałe osoby rozmawiają razem o problemach finansowych. A Wy co robicie czekając na swoją kolej? 🧐🙂

Swoją drogą wydaje mi się, że kolejki te będą jednak się skracać. Korzystacie w sklepach z kas samoobsługowych? Po pierwsze kolejka zdecydowanie szybciej idzie, po drugie nikt Cię nie pogania, gdy pakujesz zakupy (a przynajmniej nie powinien 🙈), a po trzecie nie potrzeba tylu pracowników do ich obsługi 👨‍💼. Przyznam szczerze, że w kasie „zwykłej” (w sklepie, w którym są też kasy samoobsługowe) byłam ostatnio kiedy byłam w ciąży i to tylko dlatego, że była to kasa pierwszeństwa 🤰.

Druga sprawa: coraz więcej rzeczy urzędowych można zrobić przez internet. Meldunek, sprawdzenie punktów karnych, czy L-4 w ZUS – lista jest o wiele dłuższa. Macie profil zaufany? ✍️ Ja mam i przyznam szczerze, że korzystałam z niego tylko kilka razy. Jakoś jeszcze chyba się nie nauczyłam i nie przyzwyczaiłam. Poza tym, kiedy chciałam zgłosić urodzenie Krzysia przez internet akurat wtedy strona nie działała 😂😝. ( Podaję linka, gdyby ktoś chciał dowiedzieć się więcej: https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany). Jak sądzicie czy załatwianie spraw urzędowych przez internet będzie coraz bardziej popularne?

Logistyk z Profilem Zaufanym

Czekająca Mama

Czy odkryłeś/aś już w sobie zadatki na Logistyka? Podziel się swoimi spostrzeżeniami!