Spożywczak na miarę XXI wieku

Witajcie,

Dzisiaj znowu o zakupach (co poradzę, że to jedno z moich ulubionych zajęć 😝). Przeczytałam właśnie, że w Polsce powstał pierwszy BEZOBSŁUGOWY SUPERMARKET! Dacie wiarę?!🧐 To pierwszy taki sklep w Europie! Brawo Polacy ✌️!

Okazuje się, że sklep ten działa już od prawie roku – jak ja to przegapiłam 😯? Dopiero od niedawna można w nim zrobić zakupy bez obsługi 🙃. Niestety zlokalizowany jest w Poznaniu, więc chyba nieprędko się tam wybiorę 😐. Założę się, że chcecie wiedzieć jak to działa 🤔.

Jest to sklep sieci BIO FAMILY – jak można się domyślić, specjalizuje się w produktach ekologicznych 👨‍🌾😬. Raczej rzadko kupuję takie rzeczy, ale co tam poświęciłabym się, żeby przetestować! Co dla niektórych najważniejsze, zakupy można robić 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu!

Niestety, aby można było skorzystać z tej usługi, nie jest tak łatwo. Trzeba posiadać specjalną kartę Open, a zakupy można robić tylko korzystając z płatności kartą albo Google czy Apple Pay 🍎. Posiadaną kartę przykłada się do czytnika i wchodzi do sklepu 😃. A dalej już standardowo: wybieramy zakupy, podchodzimy do kasy samoobsługowej i płacimy 😉. Wszystko bez obsługi. Brzmi niewiarygodnie? Szkoda, że zakupy nie przychodzą do nas same, ale myślę, że wkrótce też to nas czeka.

Sieć ma w Polsce jeszcze dwa sklepy i jeśli usługa się sprawdzi, wprowadzą ją również tam. Czy czeka nas ekspansja bezobsługowych sklepów? Co jeśli kasa się zepsuje w godzinach nocnych? 🌜 Bo rozumiem, że zakupy można robić też w standardowy sposób w ciągu dnia. Przyznam szczerze, że najbardziej w samoobsługowych kasach nie lubię tej wiadomości „Proszę poczekać na obsługę” itp.👨‍💼. Jak zostało to wyeliminowane w Poznaniu? Na te i wiele innych pytań chciałabym poznać odpowiedź, ale pewnie będę musiała się tam udać osobiście 🙂. Nie mogę się doczekać 🤩. Myślę, że byłaby to dla mnie bardzo wygodna opcja, biorąc pod uwagę, że Krzysiu zbytnio nie lubi zakupów 😂.

Fot. https://tylkonauka.pl/wiadomosc/w-polsce-powstal-pierwszy-sklep-bezobslugowy-pierwszy-taki-supermarket-w-europie.

Swoją drogą wiecie, że Amazon też ma już takie sklepy spożywcze? Sytuacja jest jeszcze ciekawsza: w sklepie zamontowane są kamery i czujniki sensoryczne 🎥. Wybierając towar, nasze konto na Amazonie zostaje automatycznie obciążone. Potrzebny jest tylko smartfon z odpowiednią aplikacją📱⌚️. Czy to kolejny krok w przyszłość?

Może ktoś z Was był już w poznańskim sklepie i może podzielić się spostrzeżeniami?

Zszokowany Logistyk

Ciekawska Mama

2 thoughts on “Spożywczak na miarę XXI wieku

  1. Hej. Jak dla mnie powinnaś zmienić zdjęcie z nagłówka. „Teren budowy” nie wygląda estetycznie i zachęcająco. Pamiętaj, że ludzie są wzrokowcami i blog powinien być ładny estetycznie, by przyciągnąć czytelnikow. Trzymam kciuki za dalszy rozwój bloga! Hola.

Czy odkryłeś/aś już w sobie zadatki na Logistyka? Podziel się swoimi spostrzeżeniami!