Święty Mikołaj Profesorem Logistyki

Witajcie,

Dziś Wigilia 2️⃣4️⃣.1️⃣2️⃣.2️⃣0️⃣1️⃣8️⃣. To czas, który staramy się spędzać w gronie najbliższych. Czas pojednania i miłości ❤️. Tak też jest i u Nas. W tym roku Wigilię spędzamy u moich rodziców 👩‍🦰🧔🏼. To pierwsze Święta Bożego Narodzenia Krzysia. Może nie będzie ich pamiętał, ale w naszych sercach ten moment pozostanie na bardzo długo 👼🏻👪.

W zależności od regionu, w którym mieszkamy, ten czas celebrowany jest z udziałem różnych tradycji. Dziś nieco z humorem o przynoszeniu świątecznych prezentów 🎁🎁. Jeśli mieszamy na Górnym Śląsku – tu najczęściej prezenty przynosi Dzieciątko 👶, w Małopolsce i na Podkarpaciu – Aniołek 👼🏻. W Wielkopolsce, na Kujawach, Warmii i na Ziemi Lubuskiej – spotkamy Gwiazdora 💫. Z kolei na Pomorzu prezenty przynosi Gwiazdka ⭐️. Święty Mikołaj 🎅🏻 natomiast, zazwyczaj kojarzy nam się z 6 – tym grudnia. Dziś jednak nieco logistycznych ciekawostek właśnie o nim.

Czy próbowaliście sobie kiedyś wyobrazić jak ciężką pracę miałby święty Mikołaj 🎅🏻, gdyby żył obecnie? Z pewnością otrzymałby tytuł Profesora Logistyki 👨🏻‍🎓👨‍🏫! Według danych ONZ na świecie żyje aktualnie około 1,9 miliarda dzieci (do 14 roku życia). Z tej grupy jednak około 600 milionów dzieci wychowywanych jest w wierze chrześcijańskiej (ok. 31%) 🙏🙏. Dalej dokonałam pewnych przybliżonych obliczeń (nie bierzcie ich całkiem na serio, starałam się, ale z matematyki magistra nie mam, choć próbowałam 😱😂🤣 )… Jeśli przyjąć, że każde dziecko dostanie 1 prezent o wadze 1 kg, nasz bohater miałby do rozwiezienia 600 tys. ton prezentów 🎁🎁🎁. Potrzebowałby sań o ładowności nieco mniej niż w sumie 20 000 samolotów Boeing 757 ✈️🛩! To nie wszystko: musiałby podróżować z prędkością nieco ponad 3000 km/s ☄️ i pokonać odległość równą prawie tyle, co podróż na księżyc i z powrotem aż 500 razy 🌛🌜! Zakładając przy tym, że Święty Mikołaj nie zatrzymuje się w ciągu drogi i na rozwiezienie ma aż 31 godzin (dzięki różnicom stref czasowych ⏰). To wszystko wymagałoby nie lada logistycznych umiejętności: zaplanowanie dokładnej trasy, nawet ułożenia prezentów w saniach 🛒! Ileż reniferów musiałoby ciągnąć ten ładunek 🦌🦌 oraz ile elfów musiałoby mu pomagać…! Czy w jego magazynie pomieściłyby się prezenty dla wszystkich dzieci? Każdy z nas mógłby uczyć się od niego dobrego zarządzania logistycznego 🤔🤔🤔.

Na szczęście święty Mikołaj 🎅🏻 ma na całym świecie pomocników w postaci dobrych ludzi na każdym kontynencie. Życzliwy uśmiech 🙂, gest, słowo – czy to nie są wspaniałe prezenty, które otrzymać chciałby każdy z nas w tegoroczne Święta Bożego Narodzenia 🎄?
Niech ten czas będzie piękny i wyjątkowy, a chwile spędzone wśród najbliższych osób pozwolą nam poczuć, że nie jesteśmy sami… 👨‍👩‍👧‍👧👪💑 Aby Nowonarodzony Bóg zagościł w sercach każdego z nas wypełniając je błogosławieństwem i szczęściem. Radosnych Świąt Bożego Narodzenia 🙏😇🙂🎄!

Na koniec sympatyczna strona, gdzie śledzić możemy podróż świętego Mikołaja 🎅🏻: https://santatracker.google.com/intl/pl/standby.html

Czekająca na Pierwszą Gwiazdkę Mama

Wypatrujący Nowonarodzonego Logistyk

Czy odkryłeś/aś już w sobie zadatki na Logistyka? Podziel się swoimi spostrzeżeniami!