Logistyka zdrowia

Witajcie,

W ciągu ostatnich tygodni byliśmy u kilku lekarzy specjalistów z Krzysiem – w jednej i tej samej przychodni 👩‍⚕️. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona logistyką w tejże placówce świadczącej usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Na każdą z tych wizyt byliśmy zapisani na godzinę i na żadną z nich nie czekaliśmy – nawet 5 – ciu minut ⏰! Z telefonami również nie było problemu – każdorazowo dodzwaniałam się do rejestracji, co więcej, terminy również nie były bardzo odległe 🤔… Nie wiem, czy powodem był wiek Krzysia, czy ta placówka jest ewenementem wśród przychodni, a może po prostu miałam szczęście 🍀. Fakt jednak jest taki, że nie mogłam narzekać 😌… Odkąd pracuję i mam zapewnioną opiekę medyczną z zakładu pracy, już zapomniałam jak to jest „bić się” o miejsce do lekarza 🤛. Przychodnia dostaje 5+ od Mamy Logistyka w kategorii Logistyczne Zarządzanie w Służbie Zdrowia 👌. A jakie są Wasze doświadczenia?

W dzisiejszych czasach mamy to szczęście, że dostęp do informacji jest na wyciągnięcie ręki 👐(a może też i czasem jest to bardziej przekleństwo…). W tej wielkiej internetowej przestrzeni nieraz przytłacza nas ogrom docierających zewsząd danych 😵. Jak wykorzystać zdobycze technologiczne w kontekście zdrowia? Dziś przedstawię Wam trzy bezpłatne i ciekawe aplikacje, z których ja sama korzystam 🙃.

  1. Zdrowe zakupy – dostępna na Android oraz IOS. Skanując kod kreskowy – będąc w sklepie, czy w domu możemy w sekundę dowiedzieć się jakie substancje zawiera dany produkt 🦠🧬: zarówno te szkodliwe, jak i potrzebne naszemu organizmowi – w aplikacji dostępny jest cały skład oraz wykaz szkodliwych i pozytywnie wpływających składników. W bardzo prosty i szybki sposób możemy wybrać ten najzdrowszy produkt spośród kilku, czy często kilkunastu leżących na półce sklepowej 🍰🥫🧀.
  2. DrWidget Baza Leków 💉 – dostępna na Android oraz IOS. Aplikacja zawiera wykaz wszystkich leków, kosmetyków, czy suplementów diety dostępnych aktualnie na rynku farmaceutycznym💊. Możemy przeczytać ulotkę danego produktu, znaleźć jego działania niepożądane, sposób stosowania, czy nawet stopień odpłatności 💸. Aplikacja umożliwia także filtrowanie leków w zależności od tego czy jest on wydawany na receptę, czy jest możliwy do stosowania przez kobiety w ciąży 🤰.
  3. Karta medyczna (W aplikacji Zdrowie – IOS) lub Medical ID (Android). Dzięki tym aplikacjom możemy stworzyć swój profil medyczny z naszymi danymi takimi jak: grupa krwi 💉, przebyte lub aktualne choroby, czy przyjmowane leki. Aplikacja jest możliwa do uruchomienia z ekranu blokady, co oznacza, że nie potrzeba wpisywać kodu, czy przykładać palca, aby odblokować telefon 📱. Dzięki temu, tak naprawdę każda osoba może nam pomóc. Oprócz tego może także zadzwonić do rodziny i przyjaciół, których wskażemy jako nasze kontakty w razie wypadku 🤔😮.

Fot. Screeny z wymienionych aplikacji.

Oprócz wymienionych wyżej, dostępna jest cała masa innych aplikacji – wystarczy tylko poświęcić chwilę i wyszukać coś dla siebie 😬. Część z nich może okazać się naprawdę pomocna, a nawet uratować nam życie w razie wypadku. Macie jakieś swoje ulubione aplikacje zdrowotne, z których korzystacie? Podzielcie się 🤗!

ZDROWOrozsądkowy Logistyk

Troskliwa Mama

PS.: Obserwujcie mojego instagrama mamalogistyk 😃!

2 thoughts on “Logistyka zdrowia

  1. Super wpis 🙂 czekanie w kolejkach do lekarza jest moim koszmarem! Szczególnie gdy na wizytę muszisz wziąć przepustke z pracy :/ najpierw czekasz kilka miesięcy na wizytę a potem w mega kolejce. Oczywiście wszytsko zależy od przychodni i panujących tam zasad. Są takie w których nie musze czekać ani minuty a są i takie w których niestety zdaża się nawet i godzinę. Z mojej obserwacji wynika że wprowadzenie konkretnych godzin wizyt i ich pilnowanie (!) a nie wchodzenie kto pierwszy przyjdzie daje super efekty. Ostatnio wprowadzono to u mojego dermatologa i dzięki temu kolejki skróciły się praktycznie do zera – gdzie wcześniej była z tym masakra.
    Z innej beczki – czy aplikacja „DrWidget Baza Leków” ma także opcję sprawdzenia interakcji miedzy lekami jakie mamy przyjmować? 😀 byłby super bo czasami okazuje się że jedne leki niwelują działanie drugich gdy np. bieże się je w zbyt małej odległości czasowej od siebie 😉

    1. Z tego co szukałam to nie ma takiej opcji, ale może coś przeoczyłam. Można jedynie zobaczyć ulotkę produktu, a tam czasem są takie informacje. 🙃

Czy odkryłeś/aś już w sobie zadatki na Logistyka? Podziel się swoimi spostrzeżeniami!