Dlaczego nie mam żadnego talentu?

Witajcie,

U nas rozszerzanie diety – bywa różnie, ale większość produktów Krzysiowi smakuje 🥔🥦🥕🍎🍐. Jest dość zainteresowany. Jak na razie traktuje jednak stałe posiłki jak dodatek. Po zjedzeniu obiadku, za chwilę pragnie mleczka. Potrzeba nam zapewne teraz jeszcze więcej cierpliwości, której ćwiczenie to dla mnie szczególne wyzwanie 💪. Jest to również dla nas bardzo ciekawa przygoda. Rozwijam się jako Mama Kucharka i staram się jak najwiecej przygotowywać mu sama.

Dziś jednak wpis o czymś innym. Czy czujecie się czasem tak, jakby to właśnie Was Pan Bóg ominął przy rozdzielaniu talentów 😔? Czy w trudnych chwilach zastanawiacie się „co ja właściwie umiem”? Zapewne ten temat dotyczy większości z nas. Ja jako wzorowa Mama Logistyk nieraz miewam trudne chwile. Gdy nie potrafię zrozumieć Krzysia mam czasem wrażenie jakbym nie była stworzona do bycia Mamą 😢. Kiedy góra brudnych naczyń utrudnia dostęp do kuchni, kiedy jedyna czysta bluzka w szafce to wygnieciona za mała koszula, czy kiedy po prostu z frustracji sprawiam przykrość innym 🥺.

Kiedy, tak jak Mama Logistyk nie radzicie sobie z byciem Mamą lub Logistykiem/Lekarzem/Managerem/Stolarzem (czy jakakolwiek jest Wasza życiowa rola 🕵️‍♀️👩‍🏫👨‍🔬👰🤴), nie dajcie sobie wmówić, że coś jest z Wami nie tak. To, że nieraz upadamy, niedomagamy – to całkiem normalne.

Co jednak z tymi talentami? Jestem pewna, że macie ich mnóstwo. Czy zawodowy śpiewak operowy zawsze wyśpiewuje każdą partię idealnie 🎵🎶? Nie – jest tylko człowiekiem, któremu zdarzają się gorsze dni. Nie myślcie zatem, że Waszymi talentami jest tylko to, co robicie perfekcyjnie.

Jak odkryć swoje talenty 🤔? Spróbujcie zastanowić się za co ktoś Wam dziękuje, co sprawia Wam radość, czy pomyślcie kiedy ostatnio ktoś Was pochwalił. Zdanie wypowiedziane przez męża „zawsze potrafisz ugotować coś pysznego, nawet jak nic nie ma w lodówce 🦸‍♀️” potraktujcie jako informację o swoim talencie – i to nie byle jakim! Kiedy ktoś dziękuje za wspólny spacer i rozmowę – możecie mieć pewność, że umiejetność słuchania, czy troska o innych to Wasze talenty 💪. Kiedy od swojego dziecka otrzymujecie piękną laurkę z napisem „Kocham Cię” – czy to nie oznaka, że jesteście wspaniałymi mamami? Talenty to nie tylko coś górnolotnego. To często zwyczajne rzeczy, które przez to, że są codziennością wydają nam się normalne – nawet nie pomyślelibyśmy, że są naszymi talentami ☺️.

Jakie talenty ma Mama Logistyk? Na pewno planowanie i zarządzanie – to pozwoliła mi odkryć logistyka 🤣. Kuchnia to także moje miejsce, w którym nieraz wyczaruję coś pysznego. Mój mąż mówi, że jestem mistrzynią zapiekanek i ciast 🥧. Myślę, że empatia i troska o drugiego to także mój spory talent. Zawsze staram się też pomóc innym, na ile mogę. Czy to nie są zwyczajne rzeczy? To właśnie z nich jednak jestem dumna 🙂.

Możecie być zwyczajnymi ludźmi. Na pewno jednak każdy z nas jest NIEZWYKŁY 👩‍🚒. Pozwólcie odkryć w sobie swoją wyjątkowość. Zapytajcie drugiej połówki, czy przyjaciela co w Was ceni. Następnym razem, gdy usłyszycie „dziękuję” – podnieście dumnie głowę i poczujcie się jak królowie 👸🤴.

Każdy z nas miewa trudne momenty. To jednak tylko od nas zależy w jaki sposób do nich podejdziemy. Czy jednak naprawdę to właśnie kilka słabszych chwil ma definiować naszą wartość 🧐? Czy to, że nie jesteśmy idealni sprawia, że jesteśmy mniej warci? ABSOLUTNIE NIE… (Polecam piosenkę: link ) 🤩.

Fot. Idealna Nie – Idealna!

Jakie są Twoje talenty? Co sprawia, że czujesz się wyjątkowo? Może wspaniale szyjesz, piszesz, albo zawsze potrafisz w pustej szafie znaleźć jaką super stylizację 💪? Podziel się!

Nie – Idealna Mama

Równie Nie – Idealny Logistyk

1 thought on “Dlaczego nie mam żadnego talentu?

  1. Ja też nieraz myślę sobie, że nic nie potrafię, szczególnie jak coś mi nie wychodzi. Czasem potrafię sobie wmawiać, że jestem zerem i nic nie osiągnę. Nigdy nie patrzyłem na zwykłe „dziekuje” od kogoś komu pomagam, jak na docenienie talentu. Dziękuję! 🙂

Czy odkryłeś/aś już w sobie zadatki na Logistyka? Podziel się swoimi spostrzeżeniami!